2013 m. rugpjūčio 10 d., šeštadienis

Merginos, pirmyn!

Žinau, kad šiuo metu niekas neskaito, ką aš čia rašau, nes visi prilipę prie TV ekranų stebi, kaip mūsų šaunuolės lietuvaitės plačiomis Maskvos gatvėmis bėga savo tikslo link Pasaulio lengvosios atletikos čempionato maratono rungtyje. Ir tik nesakykite, kad šeštadienį leidžiate kur nors išvertę bambas ar naršydami po parduotuves. Shoping'ams ir kitiems dalykams rasit laiko ir vėliau.

Gražu matyti baltuojančias kepuraites su užrašu "Lietuva" ir tris lietuviškas pavardes tame ne itin gausiame maratonininkių būryje, tiesa? Po pirmų 18 minučių transliacijos režisieriai rodo, kad greičiausiai iš LT trijulės lekia Živilė Balčiūnaitė - bendroje rikiuotėje 26-ta (5 km įveikti per 17:08 min.). 10 km mūsų Coliukė įveikė toje pačioje 26 pozicijoje per 35:14 min. Šauniai! Diana Lobačevskė ir Remalda Kergytė į tarpinių rezultatų lenteles kol kas nepakliūna. Nuo pat starto kol kas be kompromisų pirmauja Italijos rekordininkė Valeria Straneo. Suprantama, tai tik pati pradžia ir daug kas dar tikrai keisis. Vis dar neturiu žalio supratimo apie tokių varžybų strategiją, todėl prognozuoti ar kažką postringauti šiuo klausimu nė nedrįstu.

Stebiuosi pats savimi, kaip greitai pasikeitė susidomėjimas bėgimu. Anksčiau veikiausiai nebūčiau ištvėręs daugiau kaip penkių minučių, o dabar kelias valandas iki starto karštligiškai naršiau internete ir maigiau televizoriaus distancinį pultelį, kad tik atrasčiau tiesioginę transliaciją. Ačiū BBC One ir BBC Two (internete visi piratiniai "eurosport free stream" paslaugų teikėjai kažkodėl, lyg tyčia, šiandien sutartinai neveikė)! Štai, ką reiškia, kai mėgini bėgti pats ir sykiu imi domėtis bėgimo profesionalų pasiekimais.

Kol kas tiek. Bėgikės artėja 15-ojo kilometro žymos link, tad toliau nebesidalinu savo dėmesiu kompiuteriui ir televizoriui. Verčiau koncentruojuosi į "žydrąjį" TV ekraną ir su didžiausiais linkėjimais sakau: Merginos, pirmyn!!!

Po 20 km Ž.Balčiūnaitė - 18 vietoje (1:11:43). Kylam!

Nugalėjo Kenijos stajerė Edna Ngeringwony Kiplagat, finišą pasiekusi per 2:25:44.

Rokiruotė Lietuvos atstovių gretose. Pirmoji finišą pasiekė Diana Lobačevskė! Tyliai ir galingai!

Komentarų nėra:

Rašyti komentarą