2013 m. gegužės 23 d., ketvirtadienis

Didelė bėgimo fiesta jau visai čia pat


Štai jis! Startinis numeris kartu su šiek tiek atributikos pagaliau pasiekė mane. Dovanų gauta minėtoji atributika - kaklaskarė (buff'as) ir gertuvė su projekto "Ex-smokers" logotipais - man visiškai tinkama. Neslėpsiu, turėjau tą klaikią bėdą (viliuosi, kad šįkart atsisveikinau su ja amžiams) - rūkoriaus stažas siekia gerą dešimtmetį. Bet tai jau atskira tema naujam įrašui, kaip priklausomybę tabako dūmui galima sėkmingai iškeisti į malonumą bėgti. Šiaip ar taip man bus džiaugsmas ir garbė dalyvauti su šūkiu "Ex-smokers are Unstoppable". Jį jau nebe pirmus metus pristato Briuselio 20km bėgime dalyvaujanti iš Europos Sąjungos institucijų bendruomenės jungtinė komanda. Šiemet ji rekordiškai gausi - 1610 narių.

Jaučiuosi taip, lyg vietoje Nr. 27159 būtų įrašyta 001. Jaudulys su kiekviena diena didėja nežinia kokia progresija. Juk tai pirmas kartas (kalbant apie bėgimo renginius)! Maža to, paaiškėjo, kad startuosiu dar ne su pačia paskutine raudonųjų "banga". Gal tik detalesnio trasos plano pasigedau šito "davinio" turinyje, bet kita vertus, jau spėjau gan detaliai išstudijuoti jį internete.

Laimė, dar turėjau progos pabendrauti su puikia bičiule, kuri šiemet Briuselio pusmaratonį bėgs jau trečią kartą. Ji mane kiek nuramino savo pasakojimu: "Atsimink, kad bėgsi su baisia žmonių minia. 35 tūkstančiai - tai tikrai daug. Labai klysti, jei manai, kad galėsi bėgti kaip panorėjęs. Bus visko: greta bėgantieji ir stumdysis, ir alkūnėmis "užvažiuos" ne kartą. Pernai mačiau, kaip keli vaikinai dėl to net kibo vienas kitam į atlapus. Be to, trasoje bus susiaurėjimų, reikės bėgti tuneliu (kur paprastai važiuoja automobiliai, todėl kvapas gali būti nekoks), tad gali tekti ne tik paeiti, bet ir sustoti bei laukti, nes susidaro žmonių spūstys. Tas pats praėjusiame bėgime buvo prieš pat finišą, kai teko stoviniuoti ne vieną minutę, kad jį pasiekti. Rezultatui bėga tie, kurie startuoja pirmutinėse gretose, o likusieji tiesiog mėgaujasi šauniu renginiu. Dėl nieko nesijaudink. Viskas bus gerai, tau patiks. Svarbiausia - gerai nusiteikti!" 

Jei pirmieji sakiniai įnešė truputį nerimo, tai paskutiniai žodžiai jį kaipmat išsklaidė. Esu ramus ir nusiteikęs smagiam nuotykiui. Pasakojimai - pasakojimais, o kaip ten viskas bus realybėje, žūtbūt pasidalinsiu įspūdžiais, vos tik atsigausiu po bėgimo. 

Tiesa, pašnekovė dar užsiminė pernai mačiusi ne vieną bėgiką, kuriam prireikė medikų pagalbos. Kai kuriuos jų teko gaivinti "elektrošoku". Kaip taisyklė, visi nelaimėliai buvo stipriosios lyties atstovai, veikiausiai gerokai pervertinę savo jėgas. Ką gi, kiekviena nauja detalė verčia šį bei tą apgalvoti ir laiku pasidaryti atitinkamas išvadas. Jos itin svarbios man - visiškai "žaliam" mėgėjui-avantiūristui. Viena aišku, kad medicininės pagalbos punktų trasoje turėtų būti užtektinai.

O dabar apie pasirengimą. Aš pats per paskutinę savaitę nieko ypatingo nenuveikiau. Šeštadienį nurisnojau 12 km, pirmadienį ir antradienį - po 5 su trupučiu. Jei savaitgalio ilgajam bėgimui bandė trukdyti nemalonus maudimas kojose ties keliais, tai po sekmadieniško poilsio visa tai išnyko ir dabar palengva bėgasi visai laisvai. Tikiuosi, kad taip seksis ir 20km bėgime, mat visa trasa drieksis asfaltuotomis gatvėmis, o parke kol kas turiu džiaugsmo treniruotis suplukto smėlio takeliais. 

Jei pagyrimo nenusipelniau pats, tai gerų žodžių, mano galva, verti šiai didelei bėgimo fiestai besirengiantys briuseliečiai. Iki varžybų dar keturios dienos, o darbai Cinquantinaire parke jau prasideda visai nebūdingu belgams tempu. Iš žemiau pateiktų nuotraukų matyti išimti parko vartai, kranu nuo tako nukeliami betoniniai stulpeliai, sukrautos metalinės tvorelės, gėlynuose aktyviai besidarbuojantys ir nužydėjusias tulpes naujais kvietkeliais mainantys apželdintojai. Pagrindinėje akmenimis grįstoje parko aikštėje, ties arka, kur numatyta finišo vieta, jau stūkso stovėjimą draudžiantys laikinieji kelio ženklai, sakantys, jog artimiausią savaitę automobiliai čia bus nepageidaujami. Vilkikai gabena konteinerinius namelius, statomi lauko tualetai. Priešais centrinį parko įėjimą jau daugiau kaip savaitę pūpso reklaminis stendas, skelbiantis apie artėjančią šventę neabejingiems bėgimui. 

Visa tai matantys šimtai (o gal ir tūkstančiai) čia nuolat besitreniruojančių bėgimo mėgėjų, net neabejoju, kasdien vis labiau jaučia artėjančio renginio nuotaikas. Jomis gyvenu ir aš!
Pravažiavimus blokavę betoniniai stulpeliai kranu "raunami" lauk.
"Suštabeliuotos" metalinės tvoros netrukus nužymės trasos ribas.
Čia dar vakar (arba užvakar) stovėjo masyvūs vartai.
Artimiausią savaitę automobiliai aikštėje - nepageidaujami svečiai.
Parko darbuotojai rūpinasi, kad finišuojančius bėgikus pasitiktų šviežios gėlės.
Tolumoje už reklaminio stendo matyti ilga kelių kilometrų atkarpa, vedanti finišo link.

3 komentarai:

 1. Oho... Panašu, kad Briuselis taps tikra bėgimo bomba. Džiugu, kad miestas taip kruopščiai ruošiasi, bus tikrai labai įdomu. Pasirinkai gražų bėgimą "pirmam" kartui ir dideliausios Tau sėkmės jame!

  Esi "ex-smoker'is"? Super. Sveikinu ir žaviuosi.

  Žinau vieną merginą, kuri ir pusmaratonį bėga, ir po finišo parūko. Kol kas neišsiaiškinau, kaip tai įmanoma, bet bendras vaizdas liūdnas. Tiksliau, labai nelogiškas reiškinys.

  P.S. Sparnuota frazė "ramus kaip belgas" - turi pagrindo? :)

  AtsakytiPanaikinti
  Atsakymai
  1. Taip, Lape, aš - tikrų tikriausias ex... :) Tik dar ne taip seniai tokiu patapau, tad neturiu kuo didžiuotis. Reikia palaukt, kol ilgesnį švaraus gyvenimo stažą įgysiu.
   Briuselis iš tiesų ruošiasi. Šiandien teko pravažiuoti keliomis gatvėmis, kuriomis teks bėgti - visur jau stovi paruoštos tvorelės su eismą draudžiančiais ženklais (tik kol kas sustatytos kelkraščiuose), pastatyti kilometražą žymintys skydai ir stendai. Nelabai smagiai pasijaučiau pamatęs, kaip toli nuo finišo yra 15km atžyma. Man automobiliu pabodo tiek važiuot, bet mėginu save įtikint, kad viena vairuot, o visai kitoks "džiaugsmas" bus tą atkarpą bėgt (kelių kilometrų įkalnė finišo link). :)
   O apie sparnuotąją frazę, tai kaip tik neseniai vienam bičiuliui belgui verčiau ją į anglų kalbą, tai tas tik patraukė pečiais ir leido susiprasti, neva tai iš piršto laužta. Nors aš gal nebūčiau tuo visiškai tikras, nes nemažai čia jų yra išties "atsipūtusių" ir pernelyg niekur neskubančių... ;)

   Panaikinti
 2. Apie belgus posakis tikrų tikriausias nuo Smetonos laikų. Tik čia turimi tuo metu populiarūs sunkieji belgiški arkliai...
  Beje "ExSmokers are unstopable" kaklaskarę turiu ir beveik jau sunešiojau. Labai praktiškas daiktas. Svajoji jau apie naują.. Dar atšvaitą tokį pat esu gavęs. Tik mano stažas kokie 20 metų...

  AtsakytiPanaikinti